fbpx

Azospermi – Dr. Celalettin Peru

Azospermi

Azospermi (azoospermia) erkek kısırlığının en zor olan bölümüdür.

Azospermi meniden alınan örnekte hiç spermin olmamasıdır.

Azospermi ile ilgili sorunları 2 başlık altında inceleyebiliriz.

Bunlardan birincisi, tıkanıklığa bağlı olan azospermidir, ikincisi ise doğuştan olan azospermidir.

Son zamanlarda azospermi sıklığında artış gözlenmektedir. Azospermik hastalarda öngörülen popüler yaklaşım, bu hastalara ameliyat yolu ile (mikrotese) sperm olup olmadığının aranması yaklaşımıdır. Fakat son zamanlarda Cerrahi Girişimler (mikrotese) ile sperm elde edilişi oranlarında büyük düşüşler gözlemlenmektedir.

Bu yaklaşım öncesi, risk ve şans analizi yapılarak tedavi verilerindeki sperm elde etme başarısı rastgele ameliyat ile yapılan başarılara göre daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır.

 

Tedaviye rağmen olgun sperm hücresinin yakalanamaması halinde öncül sperm hücreleri ile de tedavi şansını geliştiren ve Japonya ile birlikte çalışan ülkemizdeki bu konuda başarılı çalışmaları ile tanınan İç hastalıkları ve tamamlayıcı tıp uzmanı Celalettin Peru ve ekibinin geliştirdiği sperm öncül hücre tarama takip analizi yöntemi ile doğru hormoneterapi ve doğru tamamlayıcı diğer tedaviler kullanılarak fitoterapi, ozon, enerji alan düzenlemesi, homeopati, kupa (hacemat), hirüdoterapi(sülük) tedavilerinde yüksek başarı elde edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

× Whatsapp