Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

BOYUN GERME

Boyun bölgesi yüzün estetik görünümünü tamamlayan, yaşlanma etkilerinin ilk olarak görülmeye başlandığı en önemli bölgedir. Yaşlanmanın yanı sıra kilo alıp vermeden dolayıda boyun  bölgesinde sarkmalar görülmektedir. Ayrıca gıdı olarak bilinen çene altı bölgesi ise kilo alındığında yağların toplandığı ana bölgelerden biridir.

Gıdı bölgesinde yağların oluşması, çene ile boyun bölgesi arasında olması gereken açının kaybolmasına neden olmaktadır. Zaman zaman boyu ile çene birleşmiş gibi bir görünmektedir. Estetik boyun germe ameliyatları ile boyun da biriken yağlar alınmakta, boynun daha gergin görünmesi sağlanmaktadır.

Lokal ya da genel anestezi altında yapılan boyun germe ameliyatlarında kulak arkasından saçlı deriye doğru kesi yapılmakta bazı operasyonlarda doğal çene çizgisine de kesi yapılmaktadır. Boyun germe ameliyatı sırasında sarkan deri esnekliğini kaybetmiş kas dokusu gerginleştirilmekte, fazlalık yağlar boyun bölgesinden çıkarılmaktadır. Kesiler dikilerek boyun germe işlemi tamamlamış olmaktadır.

Boyun germe operasyonu yüz germe ameliyatı ile birlikte yapıldığında birbirini tamamlamakta, yüzün estetik görünümünün gençleştirilmesinde oldukça etkili sonuç alınmaktadır. Boyun germe ameliyatı genellikle 40 yaşın üstündeki kişilere yapılmaktadır.

Email Telefon İletişim Formu Harita