Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

ÇOCUK SAĞLIĞI

Elit İstanbul Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde

0-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin muayene, tetkik, tedavi ve koruyucu sağlık hizmetleri uzman doktorlar tarafından verilmektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, çocuklar için özel tasarlanmış ve ileri teknoloji ile donatılmış poliklinik ile tanı ve tedaviye yönelik her türlü hizmeti vermektedir. Merkezimizde çocuklar için oluşturulan özel bölüm sayesinde hem çocuklar hem de anne babaları daha rahat ve konforlu bekleme süresi geçirmektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde alt değiştirme ve emzirme odaları da ayrı ayrı tasarlanmıştır. Elit İstanbul’da anne karnındaki hayattan itibaren izlenmeye başlanan bebekler, doğum sonrası mental-motor gelişim, beslenme, aşı ve koruyucu hekimlik programları ile takip edilmektedir. Ateş ve öksürük, bebek ve çocuklarda en büyük tehlikelerden biri olarak bilinmektedir. Elit İstanbul Tıp Merkezi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde ateşli çocuk ve öksüren çocuk tedavileri büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Ayrıca ebeveynlerin en büyük sorunlarından biri olan iştahsız çocuk sorunlarına ise hem Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü ve Beslenme Bölümü’nün uzman doktorları koordineli olarak çalışarak bebek ve çocuklara özel beslenme  programları hazırlamaktadır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri göz önüne alınarak aile hekimliği sisteminde bulunmayan çocukluk çağı aşıları da yapılmaktadır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bölümünün en önemli hedeflerinin arasında anne sütü ile beslenmenin bebeğin gelişimindeki önemidir. Bu doğrultuda eğitim ve seminerler de düzenlenmektedir.

Bebek dostu olan Elit İstanbul Tıp Merkezi, bebeklerin fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak devam ettirebilmeleri amacıyla bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemini anlatmaktadır.

Ayrıca Elit İstanbul Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde özellikle çocuk konusunda yönlendirilmiş hemşireler görev almaktadır.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde teşhis ve tedaviler

  • Büyüme ve Gelişmenin Değerlendirilmesi (Sağlıklı Çocuk Takibi)
  • Emzirme Süreci ve Emzirme Danışmanlığı)
  • Alerjik Hastalıklar
  • Çocuk Nörolojisi
  • Çocuk Endokrin
  • Pnömoni
  • Bronşit
  • Alerjik Akciğer Hastalıkları

Elit İstanbul Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde sağlıklı çocuk takibi ve aşılar büyük bir titizlikle şöyle yapılmaktadır:

Sağlıklı Çocuk Takibi:

Doğumun ardından ilk 1. ve 2. haftada, sonrasındaki 0-6. ay arası ayda bir, 6-12. ay arası 2 ayda bir, 1-2 yaş arası 3 ayda bir, 2 yaşından sonrada 6 ayda bir yapılan sağlam çocuk muayeneleri yapılmaktadır. Bu muayenelerde, çocuğun büyümesi (boy, kilo baş çevresi ), gelişmesi ve fiziksel muayenesi değerlendirilmektedir. Bu takiplerle bebeğinizin aşıları Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü önerileri doğrultusunda yapılmakta ve koruyucu hekim danışmanlığı verilmektedir. Aynı zamanda bebeklerinizin fiziksel sosyal ve psikolojik gelişimleri izlenerek anne babalar bilgilendirilmektedir.

Aşılar:

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nde aile sağlığı merkezlerinde yapılan hem de yapılmayan tüm çocukluk aşıları uygulanmaktadır. Buna rutin yıllık grip aşısı, meningokok menenjit aşısı, HPV (rahim ağzı kanser aşısı) ve diğer tüm çocukluk çağı aşıları da dahildir.

Uzm.Dr.Murat Palabıyık
Uzm.Dr.Murat Palabıyık Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı 0212 598 32 00 [email protected]
Email Telefon İletişim Formu Harita