Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

KADIN DOĞUM

Genital Bölge Beyazlatma

Genital bölge kadınlarda hormonlara, gebeliğe, kullanılan kıl alma tekniklerine,ilaçlara bağlı olarak renk değişimine uğrayabilir.Bu durum kişi için can sıkıcı bir durumdur.

Son yıllarda lazerle bu bölgeye renk açma işlemi yapılabilir.Renk açılması %40 civarında olabilmekte işlem genelde tek seans gerek duyulursa 2. ve 3.seanlar gerekebilir.

İşlemin ciddi bir yan etkisi olmamakta, renk önce koyulaşmakta , takiben deri soyulmaya başlamaktadır.

Yeniden kararma ne yazıkki bazen olabilmektedir.

 

İdrar Kaçırma Şikâyetleri İçin Lazer Tedavisi 

İdra kaçırma problemi , kadınlarda sıklıkla ortaya çıkan , enfeksiyon, zorlu doğum, hormonal değişim, mesane fonksiyon bozukluklarına bağlı olabilir.

Lazer tedavisi hormonal sebeplerle ve mesane boynunun hafif yer değiştirme sonucu ortaya çıkan durumlarda yapılır.

Yaklaşık 30 dakikalık bir işlem olup, 2-3 kez en az 1 ay ara ile yapılır.

Vajen ön duvarı lazer ile uygulanmakta bu bölgede kollojen artışı sağlanarak, mesane ve idrar yolunun güçlenmesi sağlanmaktadır.Hastaların şikayetleri % 70 azalmakta olup, işlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.3 gün ilişkiye girmeme önerilir.

2 veya 3 seans sonrası yılda bir kez işlemi tekrar etmek fayda sağlar.

 

Vajinal Kuruluk İçin Lazer Tedavisi

Kadınlarda vajen kuruluğu,menapoz, enfeksiyonlar, stres, hamilelik dönemi ve emzirme döneminde ortaya çıkabilir.

Menapoz döneminde sık karşılaşılan kuruluk cinsel hayatı olumsuz etkiler.Bazı hormonal tedaviler yanında, lazer teknolojisi ile bu şikayetler giderilebilmektedir.

Lazer ile vajen duvarlarında sekresyon sağlayan bezler uyarılır.

Lazer tedavisi vajen kuruluğu için 1 veya 2 seans uygulanır.

Günlük yaşantıyı kısıtlamaz.İşlem 15-20 dakka sürmekte ve hafif vajende ısı artışı hissedilmektedir.Takiben senede 1 kez tekrarı önerilir.

 

Lazer İle Vajen Daraltma

Vajinanın genişlediği, ilişkide problemler yaşandığı hissedilir ise ,vajinoplasti ameliyatı ile vajen daraltılır.

Lazer bu konuda bir yenilik olıp, ameliyatsız 20 dakikalık bir işlem ile tüm duvarlar uyarılarak faydalı sonuçlar alınır.

Normal doğum sonrası ileri derecede genişlemesi, tam tedavi edilmemiş vajen yırtıkları gibi durumlarda lazer değil, cerrahi işlem daha uygun olur.

Lazer sırasında vajinada hafif batma,yanma ve ısı artışı hissedilir.İşlemden sonra hafif pembemsi akıntı olabilir.Genelde 1,5 ay ara le 2.uygulama önerilir.

 

Elit İstanbul Tıp Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde ergenlikten başlayarak genel kadın sağlığı, normal gebelik takibiriskli gebelik izleme, menopoz –osteoporoz takibi, yardımcı üreme teknikleri, aile planlaması yöntemleri gibi kadın sağlığını ilgilendiren birçok konuda en iyi hizmeti sunmaktadır.

Hasta memnuniyetinin ön planda tutulduğu Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde dünya standartlarında kaliteli sağlık hizmeti sunulmaktadır. Bölümde; enfeksiyonlar başta olmak üzere, kasık ağrısı, adet düzensizliği, jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için ultrasonografi incelemeleri, Pap-smear testi ve rutin jinekoloji muayeneler hizmeti verilmektedir. 

Hamilelikte, doğum öncesi ve doğum sonrasında annenin ve bebeğinin sağlık takibinin yapıldığı Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde her türlü kadın hastalıklarının teşhis ve tedavisi ile gebelik takipleri alanında uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü, Sağlık Bakanlığı tarafından da desteklenen “Bebek Dostu Hastane” kurallarına uygun olarak hizmet vermektedir. Bu kurallar doğrultusunda, anne adayları doğum öncesinden itibaren bebeklerini emzirmek için hazırlanmaktadır. Ayrıca anne adaylarının sağlıklı bir doğum için; gebelik öncesi başlayan rehberlik, gebelik dönemi olağan kontrolleri, gebelikteki testleri ve ultrasonografik incelemeleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

 Menopoz ve Osteoporoz Takipleri

Kadınların hayatlarının en önemli dönemlerinden biri olan menopoz da Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde titizlikle ele alınmakta, gerekli tedaviler uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Dengesiz ve ağrılı geçen adet dönemleri ile başlayan menopoz döneminde vücuttaki östrojenin düşmesiyle birlikte çeşitli değişiklikler yaşanmaktadır. Menopozun en bilinen belirtisi adet kesilmesidir. Sıcak basması, çabuk sinirlenme, eklem ağrıları, vajinada kuruluk, unutkanlık, uykusuzluk, çarpıntı, sürekli yoğun hissetme gibi fiziksel belirtilerin yaşandığı menopoz dönemi kadınlar için psikolojik olarak da zor bir dönemdir.

Çoğu zaman kadınların korkuyla bekledikleri, yaşlanmanın başlangıcı olarak algıladıkları menopoz döneminde yaşanan ani duygu değişimleri, motivasyon eksikliği, dikkat dağınıklığı, depresyon, endişe ve panik hali, konsantrasyon bozuklukları en yaygın psikolojik belirtiler arasında yer almaktadır.

Bu dönemde kadınlara uzman psikologlar tarafından psikolojik destek verilmektedir. Fiziksel değişikliklerin yakından takip edildiği, kadınların bu dönemi sağlıklı ve rahat şekilde geçirmelerini sağlayacak  tedavilerin uygulandığı  Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde psikolojik olarak da kadınların menopoz döneminin ruhsal sıkıntılarından, kaygılarından arındırılması hedeflenmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının önlenmesi, hastalar üzerindeki etkilerinin azaltılmasına yönelik hizmetler de verilmektedir.

 

Genital Bölge Lazerleri

  • Genital bölge renk açmak için
  • İdrar kaçırma şikayetlerinin tedavisi için
  • Menapoz sonrası vajen kuruluğu tedavisi için
  • Mesane ve rektum vajene fıtıklaşmalarının tedavisi için
  • Vajen daraltmak için kullanılabilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde Verilen Hizmetler

  • 365 gün uzman hekim kadrosu
  • Ergen– Yetişkin Jinekoloji
  • Gebelik takibi
  • Yüksek riskli gebelik takibi
  • Menopoz takipleri
  • Psikolojik destek (Menopoz Dönemi)
  • Ultrasonografi
  • Doppler
  • Kardiyotakografi
  • İnfertilite (kısırlık)
  • Hormon analizleri
  • Koterizasyon
  • Kriyo Koter
  • Pap Smear Testi
  • Biyopsi
  • Mamografi
  • Meme Ultrasonu
  • Aile Planlaması
Op.Dr.Nur Tüzüner
Op.Dr.Nur Tüzüner Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı 0212 598 3200 [email protected]
Email Telefon İletişim Formu Harita