Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ (OTOPLASTİ)

Kulak, hem yüz hem de kendi yapısı içerisinde belirli oranlar ve açılar içermektedir. Bu oranların normalin üzerinde olması, kepçe kulak sorununu ortaya çıkmaktadır.

Kepçe kulak estetiği (otoplasti) kulakların kafayla olan açısı geniş olduğunda ve kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlar oluşmadığında ve daha doğal bir görünüme sahip olmak için başvurulan bir estetik operasyondur. Kepçe kulak estetiğsırasında kulağın arkasından bir kesi yapılmakta ve iz bırakmayan bir operasyonla kulaklar kafaya yaklaştırılmaktadır. Ameliyat; operasyonun büyüklüğüne göre genel ve lokal anestezi altında yapılmaktadır. Kepçe kulak estetiğile amaç; kişinin doğal ve estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Kulak estetiği sırasında kulağı tek başına değerlendirmek yerine yüzün bir parçası olduğu göz önüne alınarak, burun şekli ve açılarıyla da bir uyum içerisinde olması gerektiği dikkate alınmaktadır.

Yaklaşık 1 – 1,5 saat süren kulak estetiği ameliyatlarından sonra hasta aynı gün taburcu edilmektedir. Kepçe kulak estetiğbu konuda uzman kulak burun boğaz doktorları ve plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır.

Email Telefon İletişim Formu Harita