Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

LIPOSUCTION (YAĞ ALDIRMA)

Liposuction (yağ aldırma) vücudun çeşitli bölgelerindeki diyet ve egzersiz gibi zayıflama yöntemlerine yanıt vermeyen dirençli yağların alınması için uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Vücudun karın, uyluk, kalça, bel gibi bölgelere uygulanan liposuction ile vücut hatları belirginleştirilmekte vücuda daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır. Vücuttaki fazla yağların alınması için başvurulan liposuction ile ayrıca çene altı, boyun, memeler, kollar, diz çevresi ve bacaklardaki yağlar da alınmaktadır.  Liposuction daha çok kadınlarda görülen selülit tedavisinde de etkili olmaktadır.

Ameliyatın uygulanacağı bölgeye ve büyüklüğüne bağlı olarak liposuction lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Vücuttan ne kadar yağ alınacağı kişinin yaşına ve sağlık durumuna göre doktor tarafından belirlenmektedir.

Ameliyatın genişliğine bağlı olarak aynı gün veya 24 saat sonra hastaneden çıkmak mümkün olmaktadır. Ameliyatın büyüklüğüne göre 3-7 gün içinde işe dönülebilmektedir.  Bel, kalça, diz içi, uyluk içine uygulanan liposuction ameliyatı sonrası önemli oranda kalıcılık sağlanmaktadır. Ancak karın bölgesinde kalıcılık sağlanması için kilo kontrolüne dikkat edilmelidir.

Email Telefon İletişim Formu Harita