fbpx

PRP DESTEKLİ SAÇ TEDAVİLERİ

 

Kişinin kendi kanının özel işlemlerden geçirildikten sonra tekrar kişiye enjekte edilmesi işlemi olan PRP pek çok alanda olduğu gibi saç tedavi işlemlerinde de başvurulan etkili yöntemlerden biridir.

 

Kişinin kendi kanının laboratuvarda işlemlerden geçirildikten sonra saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgelere enjekte edilmesi ile uygulanan PRP saç tedavisinin yanı sıra bir diğer PRP kullanım alanı da saç ekimi işlemidir.

 

PRP destekli saç ekimi ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekimi öncesinde kişiden alınan kan, özel işlemlerden geçirilerek ayrıştırılmakta ve saçın ihtiyacı olan tüm vitaminleri ve mineralleri alacağı doğal, besleyici bir solüsyon elde edilmektedir. Saç ekimi için donör bölgeden alınan saç köklerinin bu solüsyonda bekletilip sonrasında nakledilmesi ile olumlu sonuçlar alınmaktadır. İçerdiği doku onarıcı maddeler sayesinde kolajen dokunun gelişimini ve yara iyileşmesini hızlandırır, kök hücre gelişimini tetikler ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.

 

Bu işlem nakil sonrası iyileşme sürecini de kısaltmaktadır. PRP destekli saç ekiminde sağlıklı, parlak, saçlar oluşturmada kişinin kendi kanındaki onarıcı hücrelerden faydalanılmaktadır.

× Whatsapp