fbpx

 

SAÇ EKİMİ

Günümüzde her 3 erkekten 1’inde sürekli saç kaybına neden olan saç dökülmesi görülmektedir. “Erkek tipi saç dökülmesi” olarak tanımlanan sürekli saç kaybına kadınlarda da rastlanmaktadır. Saç kaybı, üzüntüye, strese, sağlıksız beslenmeye ve daha pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Saç dökülmesi bir süre sonra kalıcı saçsızlığı neden olmaktadır.

 

 

Saç dökülmesinin kalıcı olarak tedavisi ise saç ekimi ile mümkün olmaktadır. Saç ekimi; steril ameliyathanelerde bu konudaki uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen mikro cerrahi bir işlemdir. Saç telleri greft olarak adlandırılan saç köklerinden çıkmaktadır. 1 adet greften 1 -4 arası saç teli çıkmaktadır. Saç ekimi öncesinde doktor kişinin ihtiyaç duyabileceği greft sayısını hesaplamakta ve bu saç tellerini nereden temin edeceğini planlamaktadır.

 

Ense üstü iki kulak arasındaki saç kısmı “kalıcı saç” olarak tanımlanmaktadır. Bu saç foliküllerinin erkeklik hormonuna karşı duyarlılığı yoktur ve varlıklarını yaşam boyunca sürdürürler. Saç ekimi operasyonu ense bölgesinden  alınan saç greftlerinin saç kaybının olduğu bölgeye nakledilmesidir. Lokal anestezi ile yapılan nakil işleminde çıkarılan greftler saç kaybının olduğu bölgede açılan kanalcıklara yerleştirilir, işlem yapılan bölgeler steril bandajlarla kapatılmasıyla işlem tamamlanmış olur.

 

 

 

 

 

İlgili birimlerimize aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

FUE TEKNİĞİ

SAKAL EKİMİ

BIYIK EKİMİ

KAŞ EKİMİ

KALEM TEKNİĞİ (DHI)

TRAŞSIZ EKİM

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN:

Telefon : 0212 598 32 00
Cep : 0537 065 79 76

E-Mail : [email protected]

Adres: Basınköy Mh. Yan Sokak: No:1 Florya / Bakırköy-İstanbul
(Şenlikköy Polis Karakolu Karşısı)

Not : Vale Hizmeti ve Otoparkımız Mevcuttur.

× Whatsapp