Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü kas-iskelet sistemi hastalıklarının tanısı, tedavisi ve rehabilitasyonu ile ilgilenmektedir. Kas iskelet sistemi ayrıntılı bir şekilde ele alındığında ekstremiteler (kollar ve bacaklar), omurga ve leğen kemiği bölgeleri, vücuttaki tüm eklem, kemik, kas ve bağlantılı dokuları (damar, sinir, omurilik) ortopedi ve travmatolojinin çalışma alanında yer almaktadır.

İnsan vücudu dışından uygulanan kuvvetin oluşturduğu hasar travma olarak tanımlanmaktadır. Ortopedik açıdan travma, kırık, kırıklı çıkık ve çıkık olarak tanımlanır. Bu tür yaralanmalar sonucu oluşan hasarlar zamanında ve uygun şekilde tedavi edilmezse; yanlış kaynama veya kaynamama durumları ortaya çıkabilmektedir. Bu istenmeyen sonuçlar, hastanın kalan hayatını tüm yönleriyle etkilemektedir.

Elit İstanbul Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde, kas ve iskelet sisteminin travmatik, doğuştan veya sonradan gelişen kemik, eklem ve ilgili yumuşak dokulara ait tüm hastalık ve yaralanmaların tanı ve tedavi hizmetİ sunulmaktadır. Deneyimli uzman doktor kadrosuna sahip Elit İstanbul Tıp Merkezi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde; çok sık karşılaşılan düşme, çökme, trafik kazaları gibi yaralanmalarda hızlı ve etkili sonuç almak için birden fazla teknik ve tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Ameliyat gerektirmeyen durumlarda, klasik sert ve uzun alçılama yerine daha kısa, yarı sert, erken adale fonksiyonuna izin veren alçılama teknikleri tercih edilmektedir. Hastalar için konforu alerji ve kaşıntı yapmayan alçılar kullanılmaktadır. Bu alçılar ile hastalar kolayca banyo yapabilmekte hatta deniz ya da havuza girebilmektedir.

Özellikle stres kırıkları ve küçük kemik kırıkları tedavisinde; iyileşme zamanını yarı yarıya kısaltan kemik uyarıcıları kullanılmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde hastaların tüm tetkikleri ileri teknoloji cihazlar kullanılarak yapılmakta, ayrıntılı tetkikler ve fizik muayene sonrasında hastalığın tedavisine karar verilmektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin yakından takip edildiği Elit İstanbul Tıp Merkezi’nde hastaların tedavileri uzman doktorlar tarafından yapılmakta ve hastalar tüm süreçler hakkında bilgilendirilmektedir. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, kas-iskelet sistemindeki tüm hastalıkları merkezimizde yer alan tüm bölümlerle dayanışma ve işbirliği içinde inceler ve hastalara en uygun tedaviyi planlayarak uygular.

Ortopedi ve Travmatoloji alt dalları:

Türkiye’de en çok hastanın başvurduğu bölüm olan Ortopedi ve Travmatoloji, teknoloji ve bilimsel ilerlemelerin ışığında en hızlı gelişen, değişen ve hatta kapsamı artan dalların başında gelmektedir.

  • Artroplasti cerrahisi (eklem protezleri)
  • Spor travmatolojisi
  • Boy uzatma ve bacak eşitsizlikleri
  • Çocuk ortopedi ve travmatolojisi
  • El cerrahisi ve mikrocerrahi
  • Diz cerrahisi ve artroskopik cerrahi
  • Omuz ve dirsek cerrahisi
  • Ortopedik onkoloji
  • Ayak ve ayak bileği cerrahisi
  • Kemik İltihapları (Osteomyelit) tedavisi

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde tedavi edilen hastalıklar:

 -Travma olguları

-Artroskopik diz

-Omuz ve ayak bileği cerrahisi

-Spor yaralanmaları

-Kalça ve diz eklem protezleri

-Deformite ve kısalık

-Omurga hastalıkları

-Ayak hastalıkları

-Kas ve iskelet sistemi tümörleri

-Doğumsal anomalileri

-Sinir kökenli kas ve kemik hastalıkları

-Artroplasti cerrahisi (eklem protezleri)

-Ortopedik onkoloji

-Ayak cerrahisi

-Pediatrik ortopedi ve tramvatolojisi

-Spor travmatolojisi

Email Telefon İletişim Formu Harita