Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

SAKAL EKİMİ

Sakal ekimi; sakalın daha sık ve yoğun olduğu alanlardan alınan köklerin, sakalın daha seyrek bölgelerine ekilmesi işlemidir.  Bu işlem çene, yanallar, favori bölgeleri ve bıyık bölgesine uygulanabilmektedir.

Sakalın sıklığı ya da seyrekliğinde belli bir standart bulunmamaktadır. Sakal ekimi, kişinin tercihine bağlı olarak sakalının seyrekliğinden rahatsızlık duyan erkeklerin başvurduğu bir yöntemdir. Sakal ekiminde elmacık kemikleri üzerinden ya da kafanın ense bölgesinden alınan güçlü kıl kökleri sakalın seyrek olduğu bölgeye yerleştirilmektedir. Yanma, yaralanma vs. gibi çeşitli nedenlerle meydana gelen bölgesel kayıplara da sakal ekimi yapılabilmektedir.

Ekim sırasında iğne batırılan yerlerde oluşan kırmızılık 2-3 haftada kaybolmaktadır. Lokal anestezi ile yapılan sakal ekimi işleminden bir kaç gün sonra günlük yaşama dönülebilmektedir.  2. Haftadan sonra ekile sakallar geçici olarak dökülmeye başlamaktadır. Sakal ekimi yaptıranlar 15 gün sonra sakallarını makas ile kısaltabilir, yaklaşık bir ay sonra da tıraş olabilmektedir. 4-8 ay sonra dökülen sakalların tamamı yeniden çıkmaktadır. 2 yıla kadar ekilen sakalların köklerindeki artış devam etmektedir.  Operasyon sonrası yüzde herhangi bir kalmaması, enfeksiyon kapılmaması için doktorun  önerilerinin uygun hareket edilmesi önem taşımaktadır.

Email Telefon İletişim Formu Harita