Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

GÜLÜŞ TASARIMI

Son yıllarda üzerinde en çok konuşulan ve merak edilen diş operasyonlarının başında “gülüş tasarımı” gelmektedir. Kusursuz dişlerle doğal bir gülümsemeye sahip olmak hemen herkesin istediği ve hayal ettiği bir durum olmasıyla gülüş tasarımına olan ilgi artmaktadır.

Diş hekimliği ve estetik sanatın birlikte uygulandığı gülüş tasarımı, estetik diş hekimliğinin uygulama alanına girmekte, bu konuda uzmanlaşmış, tecrübe kazanmış diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Özel ve kusursuz gülüş sağlayabilmek anlamına gelen gülüş tasarımı sırasında hastanın diş özelliklerine ve ağız yapısına göre porselen lamineler, kristal destekli veya zirkonyum destekli kaplamalar kullanılmaktadır. Diş beyazlatma işlemi, dolgu vs. yapılmaktadır. Tasarlanan gülüşün gerçekleştirilmesi için, hastanın ağız ve diş sağlığı durumuna göre ortodonti tedavisi, pembe estetik, bonding ve implant diş tedavisine kadar farklı uygulamalardan da yararlanılabiliyor. Her hasta için farklı uygulamalardan yararlanılmaktadır. Kimi hastalarda eksik dişler tamamlanırken; kimi hastaların çürük dişleri tedavi edilmekte ya da diş eti seviyesinde değişiklik yapılmaktadır. Gülüş tasarımı işlemlerine başlamadan yapılacak tüm tedaviler Elit İstanbul Tıp Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde uzman doktorlar tarafından planlanmaktadır.

Hastanın talebi, beklentisi ve doktorun tecrübesi ile gülüşün tasarımı yapılmaktadır. Doktor ve hasta uyumunun önemli olduğu bu süreçte hastanın ağız ve diş yapısı, yüz şekli, cinsiyeti, yaşı gibi özellikler tedavide mutu edici sonuçlar elde edilmesini sağlayan püf noktalarını oluşturmaktadır. İyi tasarlanmış bir gülüş için yüz hatlarının iç ve dış kenarlarının detaylı olarak incelenmesi gerekmektedir. Yüz hatları, gülüş simetrisi, dişlerin sıralanışı ve renkleri, dudaklar ile diş etleri; estetik gülüş tasarımını belirleyen faktörleri oluşturmaktadır. Gülüş tasarımında tüm bu faktörler göz önüne alınarak dişlerin formu belirlenmektedir. Doktor, hastanın yüzüne uygun olacak dişler konusunda destek vermekte, hatta çeşitli dijital uygulamalarla hasta; bilgisayar ortamında yeni dişleriyle kendini görebilmektedir.

Email Telefon İletişim Formu Harita