Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

BIYIK EKİMİ

Bıyık, erkeklerin dış görünüşlerin önemli oranda değiştirmektedir. Bıyıklı ya da bıyıksız olmak kişinin kendi tercihi olsa da kimi erkeklerde  bıyıkları çıkmamakta ya da az çıkmaktadır. Çeşitli hastalıklar ya da kaza sonucu oluşan kesikler, yanıklar sonrasında da bıyık bölgesinde kayıplar yaşanmaktadır. Bu durum ise bıyık ekimi ile çözüme kavuşturulmaktadır. bıyıklarının yoğunluğunu ve şeklini beğenmeyen erkeklerde de bıyık ekimi ile bıyıklarına istedikleri şekli kazandırmaktadır.

Bıyık ekimi; kafa arkasındaki bölgede FUE tekniğiyle alınan saç foliküllerinin üst dudak üstüne, bıyık bölgesine nakledilmesi işlemidir. Bıyık ekiminde en etkili ve en çok tercih edilen yöntem FUE’dir.

FUE yönteminde donör bölgeden alınan kıl kökleri hiç bekletilmeden hemen planlanan bıyık bölgesine yerleştirilmektedir.  Bu yöntemde kıl köklerinin alınmasından yerleştirilmesinde oldukça ince uçlar kullanılmakta, bölgenin tahriş olması ya da iz kalması engellenmektedir. Hiç bıyığı ı olmayan birine Yaklaşık 1000 kök ekildiğinde bıyıklı hale dönüşmektedir. Ancak daha sık bir görünüm talep ederse bu sayı arttırılmaktadır.

Bıyık ekimi sonrasındaki iyileşme süreci tamamlandığında ekim yaptıranlar oldukça doğal bir görünümlü bıyıklara sahip olmaktadır.

Bıyık ekimi yapılırken kullanılan iğnelerin yerlerinde kırmızı pıhtılar oluşmakta, ilk yıkamada bu kırmızı görüntü gitmektedir. İlk yıkama hekimin önerisiyle 24-48 saat içinde yapılmaktadır. 2- 3 gün içerinde de bıyık görünümüne kavuşmaktadır. 2 hafta sonra ekilen bıyıklar dökülmeye başlamakta ardından kalıcı bıyıklar büyümeye başlamaktadır. 4-8 hafta için dökülen bıyıkların tamamı çıkar. 1 yıl içinde de tamamen doğal, istenilen sıklıkta bıyık görüntüsüne kavuşulur.

Email Telefon İletişim Formu Harita