Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

İMPLANT

İmplant, travma veya çürük nedeniyle kaybedilen dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyum vidalardır. Tedavide titanyum vidaların üzerlerine diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinin diğer diş tedavilerine göre bir çok avantajları vardır. Örneğin; implant tedavisinde komşu dişlerin kesilmesi gerekmez. İmplant diş kök görevini yerine getirdiği için doğal dişleriniz gibi rahatlıkla her istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.

İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış tüm kişilere uygulanabilmektedir. Ancak kişinin çene yapısının implanta uygun olup olmadığı röntgen çekilerek tespit edilmektedir. Kan sulandırıcı ilaç kullananların ise tedaviden önce ilaçlarının doktor kontrolünde kesilmesi gerekmektedir. Ancak osteoporoz hastalarının kendilerine uygun tedaviyi aldıktan sonra implant tedavisi yaptırabilirler.  Gece diş gıcırdatma (bruksizm) alışkanlığı olanlarda bu hastalık kontrol altına alındıktan sonra implant uygulanmalıdır.

Lokal anestezi ile yapılan implant tedavisinde detaylı muayenenin ardından röntgen çekilmektedir. Çene kemiklerinin ve kalan dişlerin ölçüsü alındıktan sonra dental implantlar yerleştirilir. Dental implant takıldıktan sonra üzeri diş protezleri ile kapatılır ve iyileşmeye bırakılır. Tedavi süresi bir gün ile altı ay arasında değişebilmektedir. Dental implantın ömrü doğal dişler de olduğu gibi ağız ve diş bakımı iyi yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılabilir.

Zirkonyum implantlar ise titanyum implantların direncini artırmak için yapılmış yeni nesil implantlar olarak bilinmektedir. Daha çok dar çene kemiğinde dayanıklılığı artırmak için tercih edilen zirkonyum implantların;  titanyumdan dayanıklılık haricinde farkı yoktur.

Elit İstanbul Tıp Merkezi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü’nde uzman diş hekimleri ve  ileri teknolojik cihazları sayesinde siz de implant tedavinizi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

 İmplant operasyonu sonrası dikkat etmeniz gerekenler:

  • Operasyon sonrası 2 saat boyunca herhangi bir şey yiyip, içmeyiniz.
  • İlk 24 saat sıcak içeceklerden kaçınınız ve sadece yumuşak, soğuk yiyecekler (süt ürünleri ve dondurma) tüketiniz.
  • İlk hafta sıcak yiyecek ve içecek tüketmeyiniz.
  • İlk 24 saat tükürükte kan görülmesi normal bir durumdur. İlk 24 saat, yara bölgesinin iyileşmeye başlaması için tükürmeyiniz ya da ağzınızı çalkalamayınız.
  • Operasyon akşamı dişlerinizi fırçalamayınız ya da gargara yapmayınız.
  • 36 saat sonra ağzınızı 2 hafta boyunca günde iki defa ağız gargarası ile ya da tuzlu su ile gargara yapınız. Gargara yaptıktan ilk yarım saat içinde herhangi bir şey yiyip içmeyiniz.
  • İlk 24 saat sigara içmeyiniz ve alkol almayınız.
Email Telefon İletişim Formu Harita