Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

BOX TEKNİK

Çenesinde eksik dişleri olan hastaların dişlerinin tamamlanmasında başvurulan en başarılı yöntem implant tedavisidir. Ancak bazı hastalarda dişin kaybından sonra bu alanın uzun süre boş kalması ya da yaşa başlı olarak çene kemiğinde erime görülmektedir.

Box (Kutu) tekniği çene kemiğinde erime olan hastalarda implant yapılmasına imkan veren bir tedavi şeklidir. Çene cerrahisi uygulama alanlarından biri olan Box (Kutu) tekniği ile hem genişlik hem kalınlık bakımından eriyen kemiklerin yeniden oluşması sağlanmaktadır.

Box (Kutu) tekniği uygulamasında çene kemiğinin eriyen kısmında kendi kendine yok olan bir malzemeyle duvar oluşturularak küçük bir kutu oluşturulmaktadır. İçi insan ve hayvan kaynaklı veya sentetik kemik tozlarıyla doldurulan kutunun üstü diş etleriyle kapatılmaktadır.

Hastaya ve çenede erimiş alanın büyüklüğüne göre farklılık göstermekle birlikte yaklaşık 4-6 ay kemik oluşumu için beklenmektedir. Box (Kutu) tekniği  sonrasında kemik oluşumu gerçekleştiğinde ikinci bir cerrahi müdahale ile implantlar çeneye yerleştirilmektedir. İmplant üzerine protezlerin takılması için ise yaklaşık 2-3 ay beklenmektedir. İmpantların da takılmasıyla tedavi tamamlanmaktadır. Box (Kutu) tekniği implant tedavisinin yanı sıra özellikle ön çenede çeşitli estetik tedaviler yapmak üzere de uygulanmaktadır.

Elit İstanbul Tıp Merkezi Ağız Ve Diş Sağlı Bölümü’nde hasta memnuniyeti odaklı Box (Kutu) tekniği başarıyla uygulanmaktadır.

Email Telefon İletişim Formu Harita