Yükleniyor
Whatsapp Hattımız
Poliklinik Hasta Danışmanı
Saç Ekimi Hasta Danışmanı
Estetik Hasta Danışmanı
Diş Sağlığı Hasta Danışmanı
Whatsapp Hattımız

HASTA HAKLARI

1.Hizmetlerden yararlanma hakkı: Tüm hastalarımız ırk, din, dil, cinsiyet, köken, sakatlık, cinsel eğilim, sosyal özellikleri ayrım yapılmadan tüm tedavi ve hizmetlerimizden yararlanma hakkına sahiptir.

2. Bilgi Edinme Hakkı: Hastalarımız ve yakınları tanı ve tedavi süreçleri ile tedavinin gidişatına ilişkin, yasalar ile uyumlu olmak üzere, tıbbi kayıtları inceleme ve bilgi edinme hakkına sahiptir.

3. Rıza (Onay) Hakkı: Hasta ve hasta yakınları, tıbbi ve yasal zorunluluklar dışında hastalığın tanısı, var olan tedavi seçenekleri ve başarı olasılıkları, tedavinin maliyeti, olası komplikasyonlar hakkında bilgi alma ve karara katılma hakkına sahiptir. Onay doğrultusunda yapılacak rutin işlemleri de kabul etmiş sayılır.
Hayati tehlike arz eden acil müdahale durumlarında izin şartı aranmaz.

4. Özgür Seçim Hakkı: Hasta ve hasta yakınları, yararlanacakları hizmet ve olanakları, yardım alabilecekleri kişi ve kurumları tanıma, bilgilendirme ve seçim yapma hakkına sahiptir.

5. Mahremiyet Hakkı: Hastalarımız kendilerine ait tıbbi bilgilerin gizliliğinin ölümden sonra bile korunma hakkına sahiptir. Bu bilgiler, hastanın ya da varislerin açık izni ya da yasal zorunluluklar doğrultusunda ilgili mercilere açıklanır.

6. Şikâyette bulunma Hakkı: Hastalarımız ve yakınları, aldığı tıbbi tedavi ile ilgili şikâyet bildirme ve yanıt isteme hakkına sahiptir.

Sağlık Bakanlığı tarafından tebliğ edilen hasta hakları yönetmeliğine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.saglik.gov.tr/TR/belge/1-555/hasta-haklari-yonetmeligi.html

Email Telefon İletişim Formu Harita